Błędy przy wstawianu ogłoszenia w internecie

Posiadasz na sprzedaż auto, chcesz aby inne samochody nie były tak atrakcyjne jak Twój? Sprawdź o czym należy pamiętać przy wstawianiu ogłoszenia, by Twoja oferta była atrakcyjna i wiarygodna.

Niestety ale często o tym, czy samochód zostanie sprzedany nie decyduje sam jego stan, tylko nierzetelność opisu nawet jeśli jest napisana przez nieuwagę. Przed wystawieniem oferty sprawdź dokładnie co opisujesz i jak opisujesz. Odczekaj ze zrobieniem zdjęć na dobrą pogodę i zrób jak najwięcej istotnych szczegółów, a sam samochód sfotografuj z każdej strony i nie zapomnij o wnętrzu.

Bądź konkretny

Podaj podstawowe informacje, klientowi będzie łatwiej podjąć decyzje o zakupie, stwierdzić, że jest zainteresowany właśnie Twoim ogłoszeniem. Istotne są tu takie informacje jak przebieg, rok produkcji, moc silnika czy rodzaj paliwa.

Informacja

Umieść istotne wady i usterki samochodu. Informacje, których klient szuka w ogłoszeniu to przede wszystkim ewentualne mankamenty. Informacja o ewentualnych problemach postawi Cię w dobrym świetle jako sprzedawcę.

Zdjęcia

To one sprzedają w internecie, od nich zależy powodzenie w sprzedaży. Wstaw kilka zdjęć, na których auto będzie widoczne z różnych stron, zaprezentuj wnętrze samochodu.

Przebieg napraw

Umieść w ogłoszeniu informacje o wykonywanych naprawach auta. Jeśli robiłeś poważniejsze naprawy, czy te mniej istotne podaj informacje, że masz na ich dowód rachunki.

Prawda jest istotna

Unikniesz nieprzyjemnych sytuacji gdy coś przekłamiesz, a klient przyjedzie na oględziny. Przecież nie sprzedaż w ten sposób pojazdu, bo prezentowałeś inny jego stan. Fakt przekłamań to też podstawa do podważenia umowy.

Wyposażenie i dodatki

Jeśli uważasz, że dane wyposażenie jest atutem Twojego samochodu to warto taką informacje umieścić. Ale nie wypisuj oczywistych rzeczy, wyposażenia, które ma dzisiaj 99% aut.

Cena

Dostosuj cenę do stanu technicznego, wyposażenia. Jeżeli masz możliwość  i czas sprawdź lokalny rynek ponieważ lokalne ogłoszenia mogą mieć cenę wyższą niż Ty planujesz podać.

5/5 - (1 vote)